ידועה בציבור

ידועה בציבור ירושה

מנהלת מערכת יחסים בתור ידועה בציבור? חשוב שתדעי מהן הזכויות שלך, ואלו הן זכויות הנוגעות לתחומים שונים של החיים. וזאת למרות כי בישראל אין חקיקה המסדירה בצורה ברורה את מעמדם של ידועים בציבור.

במאמר זה נדבר על הנושא באופן כללי, ונתייחס גם לענייני ידועה בציבור ירושה. אך לפני הכל חשוב להדגיש כי המידע מוצג לצורך ידע כללי ואין לראות בו תחליף לייעוץ משפטי. אנו ממליצים לכם לקחת את הנושא ברצינות, לחשוב על הסכם ממון ידועים בציבור, כמו גם  נושאים של צוואות וירושות העלולים להיות רלוונטיים מאוד למקרים אלו.

ידועים בציבור

מעמדך בתור ידועה בציבור אינו מוסדר במאת האחוזים על ידי חקיקה, זהו מעמד שהלך והתפתח עם השנים בעקבות פסיקות של בתי המשפט אשר נאלצו להתמודד עם השינויים החברתיים והעובדה כי ישנם רבים המנהלים חיי זוגיות אך אינם מתחתנים.

במידה רבה המעמד של ידועים בציבור משתווה למעמד של זוגות נשואים, אך בכל זאת ישנם הבדלים. למעשה גם ישנם מבחנים שתצטרכי לעמוד בהם על מנת להיחשב לידועה בציבור.

התנאי הבסיסי ביותר הוא מגורים משותפים וניהול משק בית משותף, אך הדברים אינם שחור ולבן ובתי המשפט עשויים לבחון את הדברים בצורה רחבה. אם תרצי לחזק את המעמד, כדאי להתייעץ עם עורך דין משפחה. למשל ניתן לחזק את המעמד באמצעות תעודות זוגיות כפי שישנן בישראל.

ידועה בציבור

ידועה בציבור

אז מה הזכויות שלך בתור ידועה בציבור, והיכן הנקודות הבעייתיות?

אז בתור עיקרון הזכויות הכלכליות זהות לזכויות של זוגות נשואים. אך הבעייתיות יכולה להיות בנקודות זיכוי ממס, שם לא תקבלי את הזכויות של בני זוג נשואים.

אם הבאתם לעולם ילדים, לא ניתן למנוע מהם שום זכויות. הם זכאים לכל זכות שיש לילדים של זוגות נשואים.

פרידה של ידועים בציבור דומה לפרידה של בני זוג נשואים, וכל הסוגיות של מזונות ילדים,  זמני שהות, משמורת על הילדים ואפוטרופסות ישקלו כאילו הייתם נשואים. כמובן שאין כתובה ואין מזונות אישה.

בהזדמנות זו נזכיר כי מוטב לעגן את היחסים הכלכליים באמצעות הסכם ממון. כך ניתן גם לתת תוקף רשמי יותר למועד בו החלו החיים המשותפים, וגם לנהל את העניינים הכלכליים בצורה ברורה יותר, ללא מתחים וללא חשש ממאבקים משפטיים עתידיים.

ידועה בציבור ירושה

זוהי עשויה להיות סוגיה בעייתית. באופן עקרוני הזכויות הם כמו של בני זוג נשואים. כמובן שכמו תמיד צריך לעמוד במבחנים שנועדו להגדיר האם מתקיים כאן מעמד של ידועים בציבור. וזוהי עוד סיבה מדוע כדאי לערוך הסכם חיים משותפים אשר יתן לכך תוקף רשמי, ויחסוך את הצורך להילחם על מנת להוכיח זאת.

אם כך מדוע אנו אומרים כי הנושא עשוי להיות בעייתי? ובכן לא אחת ראינו מקרים שבהם המנוח היה נשוי לאישה אחרת, למרות שנפרדו לפני שנים. ובנסיבות שכאלו, בהחלט צפויה התנגשות מול האלמנה שתדרוש את חלקה בירושה.

גם בתחום הזה ישנן דקויות משפטיות רבות, ולכן תמיד כדאי להתייעץ עם עורך דין צוואות וירושות. זכרי כי בן הזוג יכול לערוך צוואה הקובעת חלוקת רכוש אחרת, אך עדיין הצוואה אינה יכולה לשלול ממך את הזכויות שלך בתור ידועה בציבור.

לסיכום, על מנת להבטיח את הזכויות אנו יכולים להמליץ על 3 דברים חשובים: האחד זה לערוך הסכם חיים משותפים, והדבר השני זה לערוך צוואה. והדבר השלישי הוא תעודת זוגיות (למשל תעודת הזוגיות של ארגון משפחה חדשה).

חזקת השיתוף – הנושא של ידועה בציבור ירושה מגיע מסעיף 55 לחוק הירושה. אך בנוסף ישנו טיעון משפטי אחר שנובע מחזקת השיתוף (חזקה הנובעת מתוך פסיקת בית המשפט).

על פי חזקת השיתוף, גם כאשר רכוש אינו רשום על שמה של הידועה בציבור (אנו יכולים לראות זאת במקרים רבים בדירת המגורים), הוא עדיין שייך גם לה.

כאשר בני הזוג בחרו לקשור את גורלם יחדיו, דבר שבית המשפט יכול להסיק מהפעולות שנקטו ואיך שהתנהלו ביום יום, חלה חזקת השיתוף.

ידועה בציבור ירושה

עורך דין ידועים בציבור

בתור עורכי דין לענייני משפחה, אנו מחפשים להביא לכם בהירות, ביטחון ויציבות. מאבקים משפטיים על זכויות הם דבר מתיש ויקר מאוד, והחכמה היא להימנע מהם.

אם הינכם מקיימים מערכת יחסים בתור ידועים בציבור, מוטב להתייעץ עם עורך דין משפחה. אנו בקיאים בחקיקה ופסקי הדין, ויכולים לצפות מראש אילו בעיות עשויות להתעורר בעתיד.

ובהתאם לכך אנו יכולים להציע לכם מבחר פתרונות תוך כדי שימוש בכלים משפטיים שונים, כמו לדוגמה הסכם ממון ידועים בציבור, צוואה הדדית ועוד.

משרד עורכי דין אייל סייג עוסק במגוון סוגיות מתחום המשפחה, לרבות אימוץ ילדים, גירושין ילדים חטופים. כמו גם שירותי נוטריון.

כתובת משרדינו.

Rate this post

ידועה בציבור

ידועה בציבור
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי המגדיר את כל הסוגיות הקשורות לסיום הנישואין בין בני הזוג. עריכת הסכם

ידועה בציבור ירושה

ידועה בציבור

מנהלת מערכת יחסים בתור ידועה בציבור? חשוב שתדעי מהן הזכויות שלך, ואלו הן זכויות הנוגעות לתחומים שונים

אפוטרופוס לקשישים

אפוטרופוס להורה מבוגר

למה צריך אפוטרופוס להורה מבוגר? כיצד מתבצע מינוי אפוטרופוס לקשישים? והאם ייפוי כוח מתמשך יכול להיות אלטרנטיבה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה היא ההליך שאותו צריך לבצע כאשר אדם נפטר והותיר אחריו צוואה. באופן עקרוני

אימות נוטריון

אימות נוטריון

אימות נוטריון הוא הליך שנדרש במקרים רבים. בדרך כלל אנו מדברים על אימות חתימה נוטריון, אך ישנם

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית היא בעצם הצוואה המוגדרת בחוק בתור צוואה בפני רשות. במאמר זה נסביר בהרחבה על המשמעות

עורך דין משפחה

עורך דין אייל סייג, עורך דין משפחה מומחה למספר הליכים ומגוון תחומים הקשורים לתחום דיני אישות, בעל ניסיון

קרא עוד >>

איך מתגרשים

איך מתגרשים יפה ומהר ומה אפשר לעשות כשלא יודעים לאן לפנות? איך מחליטים להתגרש והאם ניתן לפנות לייעוץ

קרא עוד >>

תחומי עיסוק

תחומי עיסוק משרד עורכי דין אייל סייג מתמחה בתחומי עיסוק שונים בעינייני משפחה עורך דין לגירושין ההחלטה להתגרש

קרא עוד >>

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>