הליך גירושין

עורך דין גירושין המלצות

הליך גירושין במדינת ישראל הפך להיות דבר שכיח מאוד, כמו בכל העולם המערבי. אך יש לציין כי שיעורי הגירושין בישראל נמוכים יותר מהסטטיסטיקה של מדינות העולם המערבי.

על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ,מידי שנה מתגרשים בישראל כ 16 אלף זוגות.  אך מאחורי הסטטיסטיקה ישנו בסופו של דבר סיפור אישי של בני זוג, ואף משפחה עם ילדים, אשר החליטו לסיים את הקשר הזוגי.

ישנם מקרים קשים אשר יכולים להגיע לכדי בעיות של אלימות במשפחה, ואלו הם מקרים קשים וכואבים בהם הטיפול הוא לא רק טיפול משפטי, אלא גם טיפול סוציאלי באמצעות רשויות רווחה.

מקרים אחרים יכולים להיות מקרים של סכסוכים קשים ורגשות סוערים המעורבים בהליך. ואולי אין כאן אלימות פיזית, אך ההליך מלווה בקרב משפטי של ממש. הליך מתיש, יקר וסוחט אנרגיות בו כל אחד מהצדדים נאבק בצד השני בעזרתם של עורכי דין גירושין.

ומנגד, יש גם את אלו אשר הבינו כי מוטב לסיים את הקשר בדרכי נועם, ומחפשים גירושין בהסכמה.  זה דורש הרבה בגרות רגשית, ולא תמיד זה קל. אך בסופו של דבר מבינים כי מוטב לסיים את הקשר בצורה ”נקייה“ ללא מאבקים. זה לטובת בני הזוג, ומעל הכל לטובת הילדים. לא לשכוח כי גם כאשר בני זוג מתגרשים, עדיין הילדים זקוקים לאבא ואמא הממלאים תפקיד חשוב בחייהם.

הליך גירושין

וכאשר בני זוג מחליטים לסיים את הנישואין בצורה אחראית, הם אינם צריכים להיאבק אחד בשני בבית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה. את הגט עצמו יש לקבל בבית הדין הרבני, אך את כל הסוגיות המשפטיות ניתן לסכם באופן עצמאי, ולערוך חוזה גירושין בהסכמה אשר יוצג לבית המשפט ויקבל תוקף של פסק דין.

אם תשאלו עורך דין גירושין המלצות, כולם ימליצו על גירושין בהסכמה.

חוזה גירושין

גישור בהליכי גירושין

ואם אנו מדברים על גירושין בהסכמה, ברור שזה קשה לבני הזוג להגיע להסכמות לבדם. למעשה הם מתמודדים עם שני מכשולים. המכשול הראשון הוא המתיחות וכל העניינים הרגשיים שעדיין משפיעים על קבלת ההחלטות. והמכשול השני הוא החוסר בידע משפטי והקושי להבין בנקודת זמן זו בעיות העלולות להתעורר עוד שנה, שנתיים או יותר.

לכן ניתן לפנות להליך גישור גירושין, ובמקרים מסוימים אפילו באמצעות עורך דין גישור. הליך הגישור יסייע לבני הזוג להגיע להסכמות, וזאת מבלי לכפות עליהם שום דבר. המגשר, גם אם אינו עורך דין משפחה, עדיין מחזיק בידע משפט ויודע מהן כל הסוגיות שבהן צריך לדון.

את ההסכמות מעלים על חוזה גירושין, וכך ניתן לסיים את הנישואין בצורה קלה יותר. זה יחסוך זמן רב, זה יחסוך כסף וזה ישמר מערכת יחסים קורקטית. אם המגשר הוא גם עורך דין, זה יוכל לזרז את העניינים.

ואם בכל זאת תרצו, כל אחד מבני הזוג יכול לחפש עו“ד גירושין מטעמו, ולנהל מאבק מתיש בבית המשפט. זה יגרר על פני זמן, זה יעלה לכל אחד עשרות אלפי שקלים, וזה יפגע לכם בבריאות. נראה שכל אדם יכול לעשות את החשבון ולקבל את ההחלטה הנכונה.

הליך גירושין

חוזה גירושין

באופן כללי, חוזה גירושין (הסכם גירושין) הוא המסמך המשפטי המסדיר את כל ההחלטות הקשורות להליך הגירושין. למרות שכל הסכם הוא אישי, ועונה על הנסיבות והצרכים הספציפיים של בני הזוג, הוא תמיד עוסק בסוגיות המרכזיות שהן: חלוקת רכוש, מזונות אישה וילדים, משמורת והסדרי שהות.

בהזדמנות זו נזכיר כי אם לבני הזוג היה הסכם ממון או הסכם טרום נישואין, רבים מהנושאים כבר סוכמו מראש וההליך קל ופשוט עוד יותר.

אם בני הזוג מסוגלים, הם בהחלט יכולים לנסח את ההסכם באופן עצמאי. אך מכיוון שזהו נושא משפטי, ולכל מילה חשיבות, מוטב להשאיר זאת לעורכי הדין. למעשה עורך דין לענייני גירושין יכול להביא לכם ערך מוסף, ולמנוע מצבים שבהם תחזרו בעתיד לבית המשפט בגלל מחלוקות הנובעות מתוך חוזה הגירושין.

לאחר שנוסח חוזה גירושין על שני הצדדים לחתום עליו, ולהביא אותו לאישור ערכאה שיפוטית. זה יכול להיות בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה, וכך יהיה ניתן לאכוף את ההסכם ברשויות השונות.

אם ההסכם אושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה, עדיין יש להציג אותו בפני בית הדין הרבני לצורך הסדרת הגט.

עורך דין גירושין המלצות

עורך דין גירושין המלצות

אולי ההמלצה החשובה ביותר היא תמיד להתייעץ עם עורך דין גירושין. המצב אותו תארנו, של גירושין בהסכמה, הוא המצב האידאלי. אך כפי שאומרים, יש רצוי ויש מצוי – לא תמיד זה מה שמתקיים במציאות.

ישנם מקרים רבים של גירושין המתקיימים בצורה סוערת וקשה. מקרים שבהם ישנן תלונות הדדיות במשטרה, לרבות תלונות שווא. מקרים שבהם מפעילים חוקרים פרטיים, והעניינים הולכים ומסתבכים. בעיקר בגלל שהרגש והאגו הם אלו שמובילים.

חשוב להתנהל בצורה שקולה, ולקבל הדרכה מעורכי דין, גם כאשר לא מדובר בגירושין בהסכמה.

עורך דין נוטריון אייל סייג מתעסק במגוון סוגיות מתחום דיני המשפחה. אנו מעניקים שירות מסור ודיסקרטי, ויש לנו ניסיון רב בתחומי גירושין, הסכמי ממון, גישור משפחתי ועוד.

עורך דין לענייני משפחהאני נמצא גם בפייסבוק

Rate this post

הליך גירושין

הליך גירושין
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

משמורת משותפת

משמורת משותפת ומזונות

משמורת משותפת ומזונות היא הנושא שעליו נדבר. בתלילה נציין כי המשמורת המשותפת היא אחת האפשרויות להסדרת המשמורת על

עורך דין גירושין המלצות

הליך גירושין

הליך גירושין במדינת ישראל הפך להיות דבר שכיח מאוד, כמו בכל העולם המערבי. אך יש לציין כי

עורך דין צו ירושה

בקשה למתן צו ירושה

בקשה למתן צו ירושה היא אמנם הליך פשוט, אך מוטב לעשות זאת באמצעות עורך דין מומחה לצוואה

הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי המגדיר את כל הסוגיות הקשורות לסיום הנישואין בין בני הזוג. עריכת הסכם

ידועה בציבור ירושה

ידועה בציבור

מנהלת מערכת יחסים בתור ידועה בציבור? חשוב שתדעי מהן הזכויות שלך, ואלו הן זכויות הנוגעות לתחומים שונים

אפוטרופוס לקשישים

אפוטרופוס להורה מבוגר

למה צריך אפוטרופוס להורה מבוגר? כיצד מתבצע מינוי אפוטרופוס לקשישים? והאם ייפוי כוח מתמשך יכול להיות אלטרנטיבה

עורך דין משפחה

עורך דין אייל סייג, עורך דין משפחה מומחה למספר הליכים ומגוון תחומים הקשורים לתחום דיני אישות, בעל ניסיון

קרא עוד >>

איך מתגרשים

איך מתגרשים יפה ומהר ומה אפשר לעשות כשלא יודעים לאן לפנות? איך מחליטים להתגרש והאם ניתן לפנות לייעוץ

קרא עוד >>

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>