התנגדות לקיום צוואה

זוג התנגדות לצוואה

התנגדות לקיום צוואה | התנגדות לצוואה | כתב התנגדות לקיום צוואה | התנגדות לקיום צוואה חוק

התנגדות לקיום צוואה הוא השלב הראשון בהליך פסילת צוואה. כאשר עולה נושא של התנגדות יש לבחון את העילות להתנגדות והאם יש להם בסיס משמעותי היכול לחולל שינוי כזה או אחר בצוואה המדוברת. התנגדות לצוואה תקרה לרוב כשבן משפחה מרגיש שנעשה אבל מסוים בצוואה, בתוכנה וציוויה. בין אם מדובר עד צוואה בכתב יד בעל פה וכו.. כל אחד רשאי להגיש כתב התנגדות לקיום צוואה וכתב זה יבחן. אך על מנת להגיע לתוצאה של שינוי יש צורך בבדיקה והכוונה מהותית בנושא.

התנגדות לקיום צוואה חוק

אייקון מאזניים משפט התנגדות לקיום צוואה
איך מגישים התנגדות לצוואה ומה הזמנים האפשריים? האם צריך ליווי עורך דין? עוד שאלות ותשובות בגוף הכתבה

חוק הירושה בסעיף 67 קובע שבמידה והוגשה בקשת צו קיום צוואה, הרשם יודיע זאת ברבים ובנוסף יקבע מרחב זמן של מינימום שבועיים להגשת ההתנגדויות. כך שיש להגיש את ההתנגדות בתוך תקופה של משבועיים לרשם לענייני ירושה.  כל עוד לא ניתן צו הקיום.

אם והוגשה התנגדות לצו קיום צוואה תועבר הבקשה לבית המשפט לענייני משפחה. הרשם רשאי להעביר את הבקשה לקיום צוואה, גם אם התנגדות לא הוגשה , וזאת בהתאמה אל המקרים המפורטים בסעיף 67א לחוק הירושה: היועץ המשפטי לממשלה או בא-כוחו ראו לנכון ליזום הליך לעניין הבקשה או להצטרף להליך;: הוגשה התנגדות לבקשה; המדינה או מוסד ממוסדותיה הם צד לבקשה; הצוואה נושא הבקשה היא צוואה בעל פה כמשמעותה בסעיף 23;  הרשם לעניני ירושה ראה לנכון להעביר את הבקשה לבית המשפט: בצוואה נושא הבקשה קיים פגם או חסר כמשמעותו בסעיף 25; האפוטרופוס הכללי מייצג בבקשה חסוי, קטין או נעדר; על הירושה חלות הוראות הפרק השביעי;

התנגדות לקיום צוואה במשפחה

המשפחה שלנו זה הדבר הכי משמעותי ומפני שכך מובן שתקופת התנגדות לקיום צוואה במשפחה גורמת לשינוי עצום בחיי המשתתפים.  בזמן מעבר כזה מטלטל, בני המשפחה מחפשים מישהו עם ידע וניסיון לעזור להם לחצות את הגשר שבפניו הם ניצבים. למרבית האנשים זוהי הפעם הראשונה ובגלל שמדובר בהליך משפטי עם משפחה המצב רגיש פי כמה וכמה.

מי אני ולמה לבחור בי לענייני התנגדות לקיום צוואה

עורך דין מומחה בדיני משפחה, אייל סייג, בעל וותק וניסיון רבים, מנהל משרד בוטיק בעיר חולון. עוסק בין השאר מזונות לילדים ולאישה, משמורת משותפת, גירושין, ידועים בציבור, ילדים שנחטפו, תביעות לאחר שנקבע פסק דין פירוק משאבים בין בני משפחה, אימוץ, אפוטרופסות ועוד. מר סייג מאמין ש: “גם התנגדות לקיום צוואה ניתן תוך כדי שמירת שלום בהסכם, וזה הכי חשוב לטובת המשתתפים בהתנסות מאוד לא פשוטה של ריב  בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירה על זכויות מהותיות ודיוניות של ההורים שלהם."

משרד הבוטיק שלנו מציע יחס חם ושירות אדיב. אצלנו תחוו תשומת לב טוטאלית ותמיד תדעו מי עובד על התיק שלכם ולמה. אצלנו תמיד תקבלו שירות ייחודי, אמין ודיסקרטי. אנחנו מתייחסים אל הלקוחות בכבוד ומדברים איתכם בגובה עיניים. תחומי היעוץ שלנו הינם רבים ומגוונים, התנגדות לקיום צוואה נזה אחד מהם. המקצועיות שלנו מדריכה אתכם במשך במלוא אורך התהליך . הכרחי לדעת, שאך ורק עורך דין מיומן ובעל ניסיון יוכל להצליח בתהליך המסובך הזה על הצד הטוב ביותר . לזכור, ליווי וייעוץ משפטי קרוב ע"י עורך דין התנגדות לצוואה, המנוסה בתחום הגירושין והמשפחה, יביא לתוצאות הטובות ביותר.

מדינה וענייני משפחה

אייקון עד התנגדות לקיום צוואה חוק
על מנת להשיג פסילה בנושא צוואה יש קודם כל – שלב ראשון להגיש כתב התנגדות לקיום צוואה!

ישנם כמה סוגי בתי דין אשר אליהם אפשרי להגיש את מגוון הפרוצדורות הקשורות ל ענייני משפחה: בית משפט לעניינים אלו ובית דין רבני. ערכאות משפטיות הנ"ל שונות במהותן ואך לעיתים פסיקותיהן זהות. אי לכך, יש לוודא עם עורך דין שמתמצא, כבר בשלבים הראשוניים, לאיזו רשות רצוי לפנות במקרה הספציפי. מאבקים בלתי נגמרים בבית משפט, אשר המלבים יצרים ורגשות, עלולים לגרום להרגשת אומללות ולגרום להוצאות מרובות.

במידה ואתם נמצאים בקונפליקט משפטי,תקחו יעוץ מעו"ד מנוסה בנוגע נושאים משפטיים קשים וזאת על מנת למנוע התדיינויות משפטיות מייגעות וארוכות בבתי המשפט. ברוב המקרים, יעוץ משפטי מומחה ע"י עו"ד מיומן ובעל ניסיון יכול לסייע להתגבר על מחלוקות מסובכות בצורה יעילה וראויה. לא פעם, חיי משפחה ישובו להיות תקינים ככל הניתן תודות לסיכומים שאליהם עורכי דין יעזרו להגיע.

מה קורה בתהליך התנגדות לצוואה?

ההחלטה לעבור הליך התנגדות לצוואה מגיעה עם התלבטויות מרובות, שהרי רוב האנשים עוברים גירושין בפעם הראשונה. הליך של התנגדות לצוואה הננו מעצם טבעו מורכב, הן משפטית והן רגשית. לרוב, בעקבות התהיות הרבות המגיעות: מי ישלם למי – אם בכלל ?
אם אכן כן, איזה סכום ? איך הרכוש יחולק? הפנסיה? מה יהיו הזכויות של כל אחד? התייעצות עם עורך דין מנוסה ומומחה בתחום התנגדות לצוואה תקל על הליך הגירושין.

לא 'לאבד את זה' על אף המחלוקת

כאשר מגיעה השעה בה אנו מקבלים את ההחלטה על התנגדות לצוואה, אנחנו עלינו להתמודד עם קושי גדול מאוד. הליך זה הוא הליך מאוד דורשני מבחינה אמוציונלית ואקונומית ועדיף שלא נעבור אותו לבד לגמרי. אם הננו מבקשים לעבור זאת בהצלחה ובכבוד, עדיף שנפנה לאיש מקצוע, כמו עו"ד. איש מקצוע יוכל לסייע לנו להשגיח על האינטרסים הכלכליים והפרטיים שלנו כך שהחלוקה תהיה הוגנת ככל הניתן. אם אנחנו ניגשים לעורך הדין עדיף ללכת על עורך דין עם ניסיון ותק וניסיון ושרמת ההצלחה שלו טובה מאוד.

אז החלטתם לעשות התנגדות לצוואה – נקודות שצריך לזכור

יש מספר דברים עיקריים שצריך לבדוק כאשר באים לקחת עורך דין שיטפל בענייני משפחה אחרים העומדים על הפרק.

ידע ומקצוענות

עריכת דין זהו תחום נרחב ויש לבחור בן אדם המבין בנושא שאתם צריכים, דיני משפחה. בתהליך קורע ומייגע כמו זה שאתם עומדים בפניו, התמצאות מקצועית וריכוז הם דברים מכריעים. זה שעורך הדין שלכם הוא בקי וממוקד תעזור ותקל עליכם. דבר זה יעזור לכם במיקוד וזרוז הליכים ובודאי שיהיה בעל ידע מעמיק ונרחב בכל הנוגע למה שאתם מתעסקים בו.

אנשים קודמים לתיק

זוג התנגדות לצוואה
לא פעם לאחר צו קיום צוואה נרצה להגיש התנגדות לקיום צוואה.. לרוב התנגדות זו תהיה על בסיס קרובי המשפחה הנמצאים בסכסוך או חוסר הסכמה לגבי הגינות המצב

צריך לבחור בעו"ד שמתייחס אליכם כאנשים ולא כתיק משפטי. תראו שזה ש לפניכם, העו"ד עליו בחרתם לסמוך, מדבר איתכם בשפה ששניכם מבינים. זה שבפניכם חייב להכיר ולכבד את המרחב המשפחתי ולתקשר בו באופן מכבד, כנה וישיר. רגישות והבנה כלפי הלקוחות הן מעלות בסיסיות בכל עורך דין הראוי למעמדו.

כימיה בינאישית

כימיה אישית היא מעלה נחוצה בבחירת איש מקצוע שמעכשיו והלאה ילווה אתכם בכל הנוגע אל התנגדות לצוואה. צריך שהעו"ד יגלה מספיק רגישות למצב המשפחתי הלא פשוט בו אתם נמצאים. יעזור לכולם אם אתם מרגישים בנוח כאשר אתם מנהלים שיחה עם העו"ד שלכם, וחשוב שתהיה תחושת פתיחות ואמון.

ותק ומקצוענות

הגורמים הללו יכולים להיות כל כך מכריעים שהם מבדילים בין טר"ש לצל"ש. במסע המאתגר אותו אתם עומדים להתחיל, אין מקום לטעויות. ניסיון וותק הינם פקטורים הכרחיים המשפיעים על הבקיאות המשפטית של העורך דין והרי שבדיוק בשביל זה אתם צריכים אותו מהתחלה.

גישור יכול לחולל פלאים בנושא התנגדות לצוואה

הסיכויים שלכם לסיים את הסיטואציה ברוח טובה, מהירות ויעילות, מטפסים אם העו"ד שלכם הוא גם מתמחה לגישור. מי שעבר הסמכה מיוחדת ופיתח אוריינטציה גישורית מסוגל לנהל הן משא ומתן מעמיק והן גישור בין הצדדים , בזמן שהוא יוזם פתרונות יצירתיים. עורכי דין שעברו הדרכה כזאת הם בעלי יתרון על עורכי דין שלא.

לסיכום התנגדות לצוואה

אם אתם תרים אחר אמין וחסוי, אשר מתאים ועונה לצרכים והדרישות הספציפיות שלכם,  אייל סייג הוא הבן אדם ש לכם. כמו כן, דואג לכל הדרישות המוגשות לבתי הדין הרבניים ולבית המשפט לענייני משפחה ונותן ליווי אישי ללקוח  בכל שלבי התהליך המשפטי מתחילתו ועד פסק הדין.

5/5 - (3 votes)

התנגדות לקיום צוואה

התנגדות לקיום צוואה
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי המגדיר את כל הסוגיות הקשורות לסיום הנישואין בין בני הזוג. עריכת הסכם

ידועה בציבור ירושה

ידועה בציבור

מנהלת מערכת יחסים בתור ידועה בציבור? חשוב שתדעי מהן הזכויות שלך, ואלו הן זכויות הנוגעות לתחומים שונים

אפוטרופוס לקשישים

אפוטרופוס להורה מבוגר

למה צריך אפוטרופוס להורה מבוגר? כיצד מתבצע מינוי אפוטרופוס לקשישים? והאם ייפוי כוח מתמשך יכול להיות אלטרנטיבה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה היא ההליך שאותו צריך לבצע כאשר אדם נפטר והותיר אחריו צוואה. באופן עקרוני

אימות נוטריון

אימות נוטריון

אימות נוטריון הוא הליך שנדרש במקרים רבים. בדרך כלל אנו מדברים על אימות חתימה נוטריון, אך ישנם

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית היא בעצם הצוואה המוגדרת בחוק בתור צוואה בפני רשות. במאמר זה נסביר בהרחבה על המשמעות

עורך דין משפחה

עורך דין אייל סייג, עורך דין משפחה מומחה למספר הליכים ומגוון תחומים הקשורים לתחום דיני אישות, בעל ניסיון

קרא עוד >>

איך מתגרשים

איך מתגרשים יפה ומהר ומה אפשר לעשות כשלא יודעים לאן לפנות? איך מחליטים להתגרש והאם ניתן לפנות לייעוץ

קרא עוד >>

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>

תחומי עיסוק

תחומי עיסוק משרד עורכי דין אייל סייג מתמחה בתחומי עיסוק שונים בעינייני משפחה עורך דין לגירושין ההחלטה להתגרש

קרא עוד >>

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>