ביטול הסכם גירושין

ביטול הסכם גירושים

ביטול הסכם גירושין מסיבות שונות. ביטול הסכם גירושים, ביטול הסכם גירושין בבית הדין הרבני יכול להיות ביטול הסכם גירושין עקב הפרה או ביטול הסכם גירושין בהתנהגות. כך או כך יש לשים לב שכאשר נכנסים למצב בו יש ביטול הסכם גירושין על הפרק יש להיוועץ עם עורך דין לפני שנוקטים פעולה כזו או אחרת.

ביטול הסכם גירושין

ביטול הסכם גירושין
ביטול הסכם גירושים

האם ניתן ובמידה וניתן איך עושים ביטול הסכם גירושין חתום ובעל אישור ותוקף פסק דין ומה ההליך המשפטי?על פי מה יחליט בית המשפט במצב שכזה ומה יכולות להיות הנסיבות והנימוקים למצב של ביטול הסכם גירושים?

במידה ומדובר על הסכם חתום על ידי שני הצדדים ומאושר על ידי שופט לא פשוט להגיע לביטול. עם זאת בתנאים יוצאי דופן יש אפשרות להגיע אל ביטול ולכן קריטי להתייעץ עם עורך דין ולענייני משפחה כבר בשלב הראשוני. יש לבדוק לעומק מהם האפשרויות העומדות בפניך ואיך עליך לפעול וממה להימנע בשלב זה.

ביטול הסכם גירושין בבית הדין הרבני

הסכם גירושין מטרתו להגיע להסכמה שתטיב עם בני הזוג וילדיהם אך לא פעם לאחר שההסכם נחתם ואושר מי מהצדדים מעוניין לבטלו. הרבה מהזוגות המעוניינים להתגרש בארץ בוחרים להימנע מלנהל את הסכסוך שלהם בערכאות ופונים בצדק  להסכם גירושין ביניהם וטוב שכך, מצב זה חוסך זמן כסף וריבים והמטרה היא למעשה להגיע אל ההסכם המיוחל. מפני שבית המשפט אישר הסכם ייחודי זה יש קושי לבטל אותו לאחר מכן ויש לגבות את הביטול בעילות חזקות ומדויקות מפני שזהו עניין מורכב. יש קושי גדול לביטול גם לנוכח העובדה כי בית המשפט אישר הסכם גירושין רק לאחר שווידא כי שני הצדדים מבינים לעומק את ההסכם עליו חתמו ומסכימים אליו.

לכן כאשר אחד הצדדים מבקש לשנות דבר מה בחוזה או לבטל אותו התוקף של פסק דין הניתן לו עשוי להערים קשיים רבים על שינוי או ביטול זה. למרות זאת בניהול נכון ישנן נסיבות שניתן יהיה בהן להגיע אל ביטול הסכם גירושין. עילות בהן לא פעם יתקבל ביטול יהיו ביטול הסכם גירושין בהתנהגות כמו גם ביטול הסכם גירושין עקב הפרה ועוד.

ביטול הסכם גירושין עקב הפרה
ביטול הסכם גירושין בבית הדין הרבני

אין להתבלבל ביטול הסכם גירושין עקב הפרה היא לרוב משום שאחד או שני הצדדים לא מקיימים את תוכן החוזה ולרוב לא מפני שלא הבינו את משמעותו כי כמו שהוזכר בפסקה הנ"ל זהו חוזה העובר תחת בדיקה משפטית בה גם מוודאים את הבנת והסכמת הצדדים. בכל הקשור לביטול יהיה צורך בחובת ההוכחה על הצד המבקש את ביטולו של הסכם גירושין חתום ומאושר. חשוב להבין שלרוב בית המשפט ינסה לתקן בעיה כזו או אחרת מבלי להביא לביטול החוזה כולו. כך על ידי שינויים קלים מנסה בית המשפט לפתור בעיה תוך שמירה על רוב ההסכם כפי שנחתם ואושר.

כאשר צד אחד לא מאפשר לשני לראות את ילדיו על פי שסוכם בחוזה או לא משלם את סכום הכסף אותו נדרש לשלם ישנה עילה לבדיקת אפשרות ביטול. עורך דין לגירושין המתפקד בתור עורך דין ביטול הסכם גירושין המכיר את התחום לעומק ידע להתמודד באופן הטוב ביותר על מנת למצות את זכויותיך. כמו כן כאשר מדובר על הפרת ההסכם יש לבדוק האם מדובר על הפרה רגילה או שמא מדובר על הפרה הנחשבת להפרה יסודית הפוגעת בבסיס ההסכם ואכן מציגה עילה לביטולו.

במידה ואכן מדובר על הפרה שהינה הפרה יסודית יוכל הצד שנפגע מהפרת ההסכם לדרוש את ביטול ההסכם או את אכיפת ההסכם. לסיכומו של עניין ביטול הסכם גירושים הוא אינו עניין של מה בכך, יש אפשרות בה ניתן להשיג ביטול אך הדרך אינה פשוטה או ברורה וכל מקרה לגופו. יש להוכיח עילת ביטול ולהצדיק אותה אל מול חוזה חתום ומאושר על ידי שופט. לא פשוט אך אפשרי בטיפול ידיים מנוסות.

לכל שאלה ניתן לפנות לייעוץ בכל שלב, מומלץ לא לפעול לבד לפני שמתקשרים עם עורך דין המתמקצע בתחום זה וזאת על מנת לא ליצור טעויות נגררות ופגיעה בתיק שלא לצורך

ביטול הסכם גירושים
ביטול הסכם גירושין

 

ביטול הסכם גירושים | ביטול הסכם גירושין בבית הדין הרבני | ביטול הסכם גירושין עקב הפרה | ביטול הסכם גירושין בהתנהגות

5/5 - (2 votes)

ביטול הסכם גירושין

ביטול הסכם גירושין
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי המגדיר את כל הסוגיות הקשורות לסיום הנישואין בין בני הזוג. עריכת הסכם

ידועה בציבור ירושה

ידועה בציבור

מנהלת מערכת יחסים בתור ידועה בציבור? חשוב שתדעי מהן הזכויות שלך, ואלו הן זכויות הנוגעות לתחומים שונים

אפוטרופוס לקשישים

אפוטרופוס להורה מבוגר

למה צריך אפוטרופוס להורה מבוגר? כיצד מתבצע מינוי אפוטרופוס לקשישים? והאם ייפוי כוח מתמשך יכול להיות אלטרנטיבה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה היא ההליך שאותו צריך לבצע כאשר אדם נפטר והותיר אחריו צוואה. באופן עקרוני

אימות נוטריון

אימות נוטריון

אימות נוטריון הוא הליך שנדרש במקרים רבים. בדרך כלל אנו מדברים על אימות חתימה נוטריון, אך ישנם

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית היא בעצם הצוואה המוגדרת בחוק בתור צוואה בפני רשות. במאמר זה נסביר בהרחבה על המשמעות

עורך דין משפחה

עורך דין אייל סייג, עורך דין משפחה מומחה למספר הליכים ומגוון תחומים הקשורים לתחום דיני אישות, בעל ניסיון

קרא עוד >>

איך מתגרשים

איך מתגרשים יפה ומהר ומה אפשר לעשות כשלא יודעים לאן לפנות? איך מחליטים להתגרש והאם ניתן לפנות לייעוץ

קרא עוד >>

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>