מזונות אשה וילדים

זכאות למזונות

חיוב בעל במזונות אשתו נובע מכוח הכתובה עליה חתם ביום הנישואין. יחד עם זאת, לא בכל מקרה תהא האשה זכאית למזונות מבעלה וכל מקרה תלוי בנסיבותיו. מזונות ילדים, לעומת זאת, חלות – כך על פי הדין הקיים היום בישראל – על האב השייך לעדה דתית המוכרת בישראל (רובם המוחץ של אזרחי ישראל), לפחות בהיות אותם מזונות בגדר “צרכיו ההכרחיים”.

כלומר: אב יהודי, לצורך ההמחשה, יהא חב לבדו במזונות ילדיו עד כדי צרכיהם הבסיסיים. נוכח הדין הקיים, מתעוררת שאלות בסיסיות כמו: מה הדין כשזמני השהות של הילדים עם שני ההורים שווים? מה קורה כשהכנסתה של אמא גבוהה יותר משל אבא? 

על שאלות אלה, נכון ליום כתיבת שורות אלה, טרם ניתנה תשובת המחוקק. בימים אלה דן בית המשפט העליון בדיוק בסוגיות אלה וצפוי להוציא תחת ידו החלטה מחייבת בעניין.

גישור לקראת גירושין

אם החלטתם להיפרד, רצוי לקחת בחשבון את היתרונות שבהליך הגישור המשפחתי – גירושין בהסכמה, ומומלץ כי גישור יתנהל ע"י מגשר שהוא גם עורך דין העוסק בתחום דיני המשפחה.

עורך דין לענייני משפחה

מצבים בהם מתעוררים נושאים הקשורים למזונות, גירושין, צוואות וירושות, נישואים אזרחיים, משמורת, אלימות במשפחה ועוד.

חלוקת רכוש בגירושין

אחד מהנושאים שמעכבים את סיום הליכי הגירושין הוא חלוקת רכוש. לעתים, חלוקת הרכוש מהווה אחת המחלוקות המרכזיות בסכסוך גירושין.

עורך דין אייל סייג עוסק בתחום הגירושין ודיני המשפחה ובתוך כך, בעל ידע משפטי נרחב בתחום, באמתחתו ניסיון רב בייצוג לקוחות בכל הערכאות בכלל, ובמיוחד בבתי משפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים.

צריכים ייעוץ משפטי לענייני משפחה?

אייל סייג, עורך דין ומגשר בענייני משפחה עוסק בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה ועוד.

סגירת תפריט
Call Now Button
עורך דין משפחה

לייעוץ חייגו : 052-4722755

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

התחל..
1
אפשר לעזור?
שלום וברכה,
אני כאן כדי לעזור..
Powered by