עורך דין צוואות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
עורך דין צוואות

"לכול זמן ועת…", גם לכתוב צוואה… וכשמגיעה העת, יש כמה דברים שחשוב לדעת אותם. כשעולה בראשכם שהגיע הזמן לכתוב צוואה, אתם קובעים מראש כמה רגעים אינטימיים ללא מוסיקה וללא רעשי רקע ואתם רושמים על הדף את מה שאתם רוצים לצוות לבניכם ובנותיכם. יש שיעדיפו להיות לבד בעת הזו או לכתוב אותה בפני עורך דין צוואות, ויש שיעדיפו לשהות בקרבת המשפחה הגרעינית בשעת כתיבת הצוואה.

כמו כן, יש שיעדיפו לכתוב בכתב יד, שהרי מדובר בדור שברובו לא חי בעידן ה'מחשב לכל ילד' ויש כאלה שכוחם אינו במותנם להתיישב ביישוב הדעת ולכתוב צוואה, הם מעדיפים למסור את הצוואה לילדים בעל פה. השאלה המנקרת במוחם היא האם זה חוקי? האם בבוא העת יקיימו הילדים את צוואתם, או שזה לא יעבור את מבחן בית המשפט במידה ויהיו מתנגדים לצוואה.

עורך דין צוואות: על 3 פרטים שחובה לדעת כשרוצים להכין צוואה

הקלדת מסמך במחשב נראה לרובנו פעולה טריוויאלית, אולם ישנם כאלה שבשבילם זה קושי ובעיקר קשישים ששרירי האצבעות שלהם רופפים וחלשים והם רוצים לכתוב צוואה או למסור אותה בעל פה.

נשמע מוכר? האם גם אתם מעוניינים לכתוב צוואה בכתב ידכם או למסור בעל פה?

עורך דין ירושה על הפרטים שכותבי צוואה חייבים לדעת – במאמר שלפניכם.

מוזמנים לקרוא וליישם.

  1. צוואה בכתב יד היא חוקית, אך היא חייבת להיות כתובה בכתב היד שלכם, כלומר של המצווה. ובנוסף היא צריכה להיות עם תאריך עריכת הצוואה וחתימת המצווה. חשוב לדעת את זה, כי במידה והצוואה לא תהייה כתובה בכתב ידו של המצווה, בית המשפט יפסול את הצוואה והיא לא תקוים. אלא אם כן, אתם רוצים לקחת את הסיכון ולסמוך על כך שאף אחד לא יגיש התנגדות לצוואה.
עורך דין צוואות
כדי שיקיימו את צוואתכם. עורך דין צוואות

עורך דין מומחה לצוואות בעל פה

  1. צוואה בעל פה – צוואה שנמסרה בעל פה אינה מתקבלת בבית המשפט גם אם היא נעשתה בפני עורך דין מומחה לצוואות שאינו נוטריון, אלא אם כן מדובר בצוואה שנמסרה במצב חירום או מחוסר ברירה אחרת ובתנאים הבאים:
  • היא נמסרה בפני 2 עדים.
  • העדים תיעדו את הצוואה בזמן מסירתה.
  • העדים פנו בהקדם וללא שהיות, לרשם הירושות על מנת למסור את תיעוד הצוואה.
  • המצווה היה במצב גסיסה כשמסר את הצוואה בעל פה, וכשנפטר בפועל לא עבר חודש מעת מסירת הצוואה.

חשוב לדעת את זה, כי תמיד יש להעדיף מסמך כתוב וחתום בהתייעצות עם עורך דין מומחה לצוואות, על אחת כמה וכמה כשמדובר במסמך חשוב כצוואה. אם אתם רוצים שרצונכם ייעשה, אל תותירו אחריכם ספיקות, אם הדבר בידכם בחרו באופציה של צוואה כתובה או מודפסת והותירו את האפשרות של צוואה בעל פה למקרי חירום בלבד.

עורך דין מומחה לצוואות
לשעת חירום בלבד. עורך דין מומחה לצוואות בעל פה

עורכי דין ירושות וצוואות שלא ניתן לשנות

  1. בנוסף, עורכי דין ירושות וצוואות טוענים כי גם אם תוסיפו על הצוואה תנאי שהוא לא ניתן לשינוי, החוק מבטל סעיף זה. כלומר אם מישהו יגיש התנגדות לבית המשפט, על סמך שינוי כתוב שנעשה לאחר מכן בצוואה, בית המשפט יקבל את השינוי כפי שהוא ויורה ליורשים לקיים אותו (אלא אם כן הם יוכיחו שהשינוי נעשה שלא כדין, כגון שנעשה תוך הפעלת לחצים פסולים) הסיבה לכך היא שקיים חשש שהדבר נכפה על המצווה ואין לכך פתרון אחר מלבד לבטל מראש אפשרות זו.

חשוב מאוד לדעת את זה, מכיוון שאם המצווה ירצה להכניס שינוי בצוואה כדי להתפטר מלחץ המופעל עליו, והוא יסמוך על כך שרשם בצוואתו הראשונה שלא ניתן לשנותה, אך בזמן אמת בית המשפט יקיים את השינוי שהוא בניגוד לרצונו האמיתי. (ובאופן כללי, תמיד עדיף להתייעץ עם עורכי דין ירושות וצוואות).

עורכי דין ירושות וצוואות
תמיד ניתן לשינוי. עורכי דין ירושות וצוואות

עורך דין צוואה מסכם:

ישנם קשישים שבשבילם הקלדת מסמך במחשב מהווה קושי והם רוצים לכתוב על ידי עורך דין צוואה בכתב יד או למסור אותה בעל פה.

כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר מפי עורך דין צוואה, כדי שלצוואה יהיה תוקף, חשוב לדעת שאפשר לרשום בכתב ידו של המצווה בלבד עם חתימתו ותאריך. צוואה בעל פה אינה תקפה אלא בשעת חירום בהתקיים 4 התנאים הנ"ל. בנוסף, תנאי שהצוואה אינה ניתנת לשינוי היא בטלה מלכתחילה ואין לה כל תוקף חוקי.

הצעד הבא שלכם לכתיבת צוואה חוקית ושלא יוכלו לקום עליה עוררין, הוא לתאם אתנו פגישת ייעוץ כבר עכשיו במשרד עורך דין מומחה לצוואות שלנו.

בברכה

אייל סייג

עורך דין משפחה וגישור לפני גירושין

עורך דין צוואה
סיכום המאמר מאת עורך דין צוואה
5/5 - (1 vote)

עורך דין צוואות

עורך דין צוואות
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

גישור לפני גירושין

גישור לפני גירושין

כל זוג שואף שהחיים המשותפים שלהם יהיו יפים וטובים ונעימים. אלא שיש כאלה ש'נדפקו' והם עומדים לקראת

עורך דין צוואות

עורך דין צוואות

"לכול זמן ועת…", גם לכתוב צוואה… וכשמגיעה העת, יש כמה דברים שחשוב לדעת אותם. כשעולה בראשכם שהגיע

ביטול הסכם ממון בהתנהגות

ביטול הסכם ממון

ביטול הסכם ממון מה חשוב לדעת? ביטול הסכם ממון בהסכמה או ביטול הסכם ממון בהתנהגות הן אפשרויות

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>