איך מתגרשים ברוח טובה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
איך מתגרשים ברוח טובה

אתם עומדים לפני גירושין? רוצים לצאת לחיים חדשים? רוצים יציבות וביטחון? רוצים ייעוץ וליווי מקצועי? מישהו שיעזור לכם לנהל את המשא ומתן? אל דאגה, יש לנו ותק רב בנושא. אבל מה שיותר חשוב בנושא הזה הוא לחשוב לטווח ארוך, לטובתכם ולטובת הילדים. איך מתגרשים בלי להותיר צלקות? האם זה בכלל אפשרי?

איך מתגרשים ברוח טובה בין בני המשפחה

זוגות רבים מקבלים החלטה בשלב כלשהו בחייהם, לפרק את החבילה ולהתגרש. מה שמטריד את שני הצדדים הוא השאלה הקריטית מה יהיה עם הילדים, איך הם יקבלו את זה? האם זה לא יקרע אותם – את נפשם? האם אפשר להטיל על ילדים צעירים מטלה שכזו – להכריע בליבם בגיל כה צעיר מריבות כה מורכבות, ולעיתים מטלות של העברות מסרים לבן הזוג המסוכסך. נשמע לכם מוכר? האם גם אתם נקרעים מבפנים עם ההתלבטויות האלה?

איך מתגרשים ברוח טובה
כך מתגרשים ברוח טובה ללא ההשפעות השליליות

על גירושים מתוך שיתוף פעולה וברוח טובה – במאמר שלפניכם.

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

אחוז הגירושין הגבוה בישראל ובתרבות המערבית בכלל הוא ידוע, גם ההשלכות השליליות של תביעת גירושין והקונפליקטים החריפים שקורעים את ליבם של הילדים, גם הם ידועים זה מכבר. יש לכך גם השלכות נלוות, במעגלים הנרחבים יותר של הבעיה, כמו למשל, הזנחה של טיפול נפשי בילד בגלל שההורים שקועים במריבה שלהם.

הפתרון לכך, שצובר תאוצה בשנים האחרונות הוא גירושין בשיתוף פעולה. בגירושין מן הסוג הזה, כל אחד מביע את רצונותיו באופן ברור ומוסכם ובהנחייתו של גורם שלישי שהוא בעל הכשרה בגישור ובדרך כלל הוא גם עורך דין מזונות (כמו במקרה שלנו). בגירושין אלו, הצדדים מגיעים מראש עם רצון פתוח וכנה לבוא אחד לקראת השני, תוך שמירת האינטרסים החשובים. הן לגבי הנושאים הפיננסיים והן לגבי משמורת הילדים, דמי המזונות ועוד. גירושין מן הסוג הזה אינם מתנהלים בבית המשפט או בבית הדין וזה כבר יתרון נוסף, כי זה מקצר מאוד את התהליך.

כך גם הילדים מדברים גלויות עם ההורים, הם יכולים להיות מעורבים בתהליך, וגם יכולים להיות רגועים שלא מסתירים מהם שום דבר וההסתגלות שלהם למצב החדש הוא בהדרגה וברוגע. מה גם שכאשר יש לילד מסוים בעיה הדורשת טיפול נפשי וכדומה, ההורים מסוגלים לדבר ביניהם ולדרוש יחד את טובת הילד. וכל אלו הם רק חלק מהיתרונות של ניהול תהליך גירושין בהסכמה.

בני זוג שעברו הליך גירושין בהסכמה מדווחים כי מדובר בהליך נוח מאוד, ללא סחבת וביורוקרטיה מיותרת. הם מספרים כי קבעו את הפגישות בהתאם ללו"ז המתאים להם ולא נדרשו לעמוד בתכתיבי הלו"ז העמוס של בית המשפט או של בתי הדין.

לסיכומו של דבר

זוגות רבים מקבלים החלטה בשלב כלשהו בחייהם, לפרק את החבילה ולהתרגש. כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי לשלול את כל התופעות השליליות מהליך גירושין לא מבוקר, מומלץ מאוד לעבור הליך גירושין חלוקת רכוש בהסכמה ובליווי מגשר ממשרד עורכי דין לענייני משפחה מקצועי.

עכשיו תורכם. הצעד הבא שלכם הוא להחליט איך לנהל את הגירושין או ביטול הסכם ממון, האם בבית המשפט עם ההשלכות השליליות הכרוכות בהליך זה, או בשיתוף פעולה תוך הסכמה הדדית. אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים. רוצים לקבל ממני עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית בתחום דיני המשפחה (התנגדות לקיום צוואה ועוד) ובעיקר בגירושין? צרו אתי קשר!

5/5 - (1 vote)

איך מתגרשים ברוח טובה

איך מתגרשים ברוח טובה
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

גישור לפני גירושין

גישור לפני גירושין

כל זוג שואף שהחיים המשותפים שלהם יהיו יפים וטובים ונעימים. אלא שיש כאלה ש'נדפקו' והם עומדים לקראת

עורך דין צוואות

עורך דין צוואות

"לכול זמן ועת…", גם לכתוב צוואה… וכשמגיעה העת, יש כמה דברים שחשוב לדעת אותם. כשעולה בראשכם שהגיע

ביטול הסכם ממון בהתנהגות

ביטול הסכם ממון

ביטול הסכם ממון מה חשוב לדעת? ביטול הסכם ממון בהסכמה או ביטול הסכם ממון בהתנהגות הן אפשרויות

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>

תחומי עיסוק

תחומי עיסוק משרד עורכי דין אייל סייג מתמחה בתחומי עיסוק שונים בעינייני משפחה עורך דין לגירושין ההחלטה להתגרש

קרא עוד >>