ביטול הסכם ממון

ביטול הסכם ממון בהתנהגות

ביטול הסכם ממון מה חשוב לדעת? ביטול הסכם ממון בהסכמה או ביטול הסכם ממון בהתנהגות הן אפשרויות שחשוב להכיר. כל המידע על ביטול הסכם ממון ידועים בציבור ועוד בגוף הכתבה.

ביטול הסכם ממון

ביטול הסכם ממון בהסכמה
ביטול הסכם ממון בהתנהגות

הסכם ממון נובע מהרצון של זוגות להסדיר את חלוקה רכושית ביניהם מראש למקרה שתתרחש פרידה. בגלל שזהו הסכם בעל השפעה רבה על חיי הצדדים בו לא פעם עולה הרצון להגיע אל ביטולי הסכם ממון בהסכמה או שלא בהסכמה. האם ישנה אפשרות כזו שלאחר שחתמו הצדדים ניתן יהיה להגיע אל ביטול הסכם בהתנהגות או ביטול הסכם ממון ידועים בציבור?

בדומה אל ביטול הסכם גירושין גם ביטול הסכמי ממון הוא עניין מורכב ולא פשוט. גם הסכם ממון בשונה מחוזה סטנדרטי המחויב באישורו של בית המשפט כדי שיהיה בעל תוקף משפטי וזאת בשונה ממה שמוכר בחוזים והסכמים רגילים שאינם מחויבים בכך ומרגע חתימת הצדדים ההסכם תקף.

מפני שהסכם ממון עובר תחת עין משפטית ומאושר לאחר בדיקה מעמיקה קשה בהרבה לבטל אותו. למרות שנראה כי זה כמעט בלתי אפשרי, בידיים מנוסות מספיק תהיה אפשרות להגיע בתנאים מסוימים אל ביטול הסכם ממון למרות שיוצאים מנקודת הנחה שבית המשפט ווידא הבנה והסכמה בין הצדדים טרם חתימת הסכם הממון.

האם ניתן לבטל הסכם ממון?

למרות הקושי לבטל הסכם כזה בין אם מדובר על ביטול של הסכמי ממון בהסכמה  או ביטול להסכם ממון ללא הסכמה יחד ניתן להגיע לביטול על ידי הוכחה כי יש פגמים בסיסיים המצדיקים את ביטול ההסכם בין אם בחלקו או כולו. אם יש עניין של חוסר תום לב ניתן להגיע לעילת ביטול מפני שבדיני החוזים מחויבים הצדדים לחוזה לפעול בתום לב במהלך לאורח ניהול המשא ומתן בדרך לחתימת החוזה. ולכן אם מתגלה לאחר מעשה כי צד אחד או שני הצדדים הסתירו מידע חשוב ומהותי או לא פעלו בתום לב ישנה עילה לביטולו. בגלל מורכבותו של ביטול חוזה שכזה יש להוכיח שהסתרת העובדות הן משמעותיות ועיקריות ולא שוליות על מנת להשפיע ולהביא לביטול כול או חלק מהסכם הממון.

ביטול הסכמי ממון
ביטול הסכם ממון ידועים בציבור

עוד סיבה בגינה התקבל לא פעם ביטול היא כאשר הייתה טעות שגרמה למי מהצדדים להתקשר יחד בחוזה הסכם הממון. יש להוכיח כי הטעות הייתה מספיק משמעותית כך שבלי הטעות הזו אחד מהצדדים לא היה חותם על ההסכם שחתם. יש בנוסף להראות כי הצד השני המתקשר בחוזה ידע על הטעות המדוברת. בדומה להסכמים מסוג זה הדורשים אישור בית משפט, כאשר יש רצון לבטל אותו ינסה בית המשפט תחילה לתקן את הטעות מבלי לבטל את ההסכם.

ביטול הסכמי ממון של ידועים בציבור

הסכמי ממון – גם כאשר רוצים להגיע אל ביטול הסכם ממון של ידועים בציבור יש לעבור את אותו המסלול. ישנה עילת ביטול על בסיס הטעיה , לדוגמה אם המבקש חתם עקב הטעייה שנעשתה עליו מהצד השני על חוזה ובתנאי כי מדובר על עניין קריטי בעל מהות מרכזית שהמבקש צריך היה לדעת עליו לפני שחתם על החוזה. לעתים ישנן הסתרות רכוש בין הצדדים או כפיה של צד אחד על הצד השני לחתום על הסכם ממון מסיבה כזו או אחרת.

בכל הסכם ממון יש לעשות עבודה מקיפה ולהתייחס בפרטי פרטים לרכוש שצברו בני הזוג לפני החתימה על ההסכם כמו גם לממון העתידי של הצדדים. תפקידו של עורך דין הסכם ממון לנסח את ההסכם בדיוק ובאופן ברור בצורה שיינתן גם בעתיד מענה לבעיות במידה ויהיו ויש לתת מענה למה יהיה במצב של מתנות ירושות וכדומה. גם כאשר עו"ד מבצע את עבודתו על הצד הטוב ביותר יכולות להיות סיבות בגינם ניתן לבטל את ההסכם, כמו שהוזכר בפסקה הנ"ל, כגון הסתרה, טעות וכדומה.

ביטול הסכם ממון בהתנהגות
ביטול הסכם ממון בהסכמה

במידה ואתם נמצאים במצב בו אתם מעוניינים להגיע אל ביטול הסכם של ממון פנו אל עורך דין ביטול הסכם ממון. יש לוודא כי עו"ד משפחה איתו אתם מתקשרים אכן בעל הניסיון הנדרש על מנת לצלוח הליך סבוך שכזה. למרות ובגלל הסיכויים הנמוכים לביטולי חוזה שאושרו בבית משפט, יש לפנות אל עזרת עורך דין המתמקצע בכך כבר בשלב הראשוני על מנת למקסם את סיכויי ההצלחה בתיק.

 

5/5 - (1 vote)

ביטול הסכם ממון

ביטול הסכם ממון
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

משמורת משותפת

משמורת משותפת ומזונות

משמורת משותפת ומזונות היא הנושא שעליו נדבר. בתלילה נציין כי המשמורת המשותפת היא אחת האפשרויות להסדרת המשמורת על

עורך דין גירושין המלצות

הליך גירושין

הליך גירושין במדינת ישראל הפך להיות דבר שכיח מאוד, כמו בכל העולם המערבי. אך יש לציין כי

עורך דין צו ירושה

בקשה למתן צו ירושה

בקשה למתן צו ירושה היא אמנם הליך פשוט, אך מוטב לעשות זאת באמצעות עורך דין מומחה לצוואה

הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי המגדיר את כל הסוגיות הקשורות לסיום הנישואין בין בני הזוג. עריכת הסכם

ידועה בציבור ירושה

ידועה בציבור

מנהלת מערכת יחסים בתור ידועה בציבור? חשוב שתדעי מהן הזכויות שלך, ואלו הן זכויות הנוגעות לתחומים שונים

אפוטרופוס לקשישים

אפוטרופוס להורה מבוגר

למה צריך אפוטרופוס להורה מבוגר? כיצד מתבצע מינוי אפוטרופוס לקשישים? והאם ייפוי כוח מתמשך יכול להיות אלטרנטיבה

עורך דין משפחה

עורך דין אייל סייג, עורך דין משפחה מומחה למספר הליכים ומגוון תחומים הקשורים לתחום דיני אישות, בעל ניסיון

קרא עוד >>

איך מתגרשים

איך מתגרשים יפה ומהר ומה אפשר לעשות כשלא יודעים לאן לפנות? איך מחליטים להתגרש והאם ניתן לפנות לייעוץ

קרא עוד >>

תחומי עיסוק

תחומי עיסוק משרד עורכי דין אייל סייג מתמחה בתחומי עיסוק שונים בעינייני משפחה עורך דין לגירושין ההחלטה להתגרש

קרא עוד >>

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>