הצעדים המקדימים להחלטה להתגרש

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
המדריך למתגרש

גירושין הם מצב לא ברור בעליל. תהליך הגירושין הוא תהליך בעל השלכות מרחיקות לכת על הילדים, על העיסוק המקצועי, על הרכוש המשותף ובעצם כמעט על כל דבר שקשור לחייהם של שני בני הזוג. החיים האישיים משתנים לבלי הכר, והחשש מהעתיד הלוט בערפל ובעצם גם מההווה הוא מצמית. והאמת, גירושין הם אכן לא דבר קל, הם דורשים תכנון ואסטרטגיה נכונים, פתרונות יצירתיים ועוד שלל כישורים שלא כל אחד ניחן בהם. במאמר קצר זה אנו לא מתיימרים לפרוש את כל תורת הגירושין, אלא את המדריך לצעדים הראשונים בעולם הבלתי מוכר ששמו 'להיות גרוש/ה'.

מה הצעדים המקדימים להחלטה להתגרש?

התרבות המערבית מחד ומאידך הלחץ הכלכלי של אזרחים רבים עושים את שלהם והיום יותר ויותר זוגות פונים לבית הדין בכדי להתגרש. זה נשמע לכם מוכר? האם גם אתם שקלתם לאחרונה להיכנס לתהליך גירושין? במאמר הנוכחי אנו מביאים מידע על 3 החלטות הכרחיות שזוגות המעוניינים להתגרש צריכים לקבל שיכולים לגרום לתהליך להתנהל בצורה הטובה – עד כמה שאפשר.

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

המדריך למתגרש
המדריך למתגרש

הגירושין – בית הדין או מגשר?

צעד ראשון הוא לשקול את זהות בית הדין. האם תרצו להתגרש בבית הדין הרבני או שאולי תרצו לשקול גירושין בהסכמה באמצעות מגשר מוסמך. לפי החוק ניתן להתגרש בכל אחת מהאפשרויות הנ"ל לכל אחד מהם יש השלכות קריטיות להמשך התהליך ולשנים הבאות. יש להתייעץ עם עורכי דין לענייני משפחה לגבי ההשלכות המדויקות של כל אחד מהצדדים.

משמורת הילדים – בית הדין או בית המשפט?

צעד שני הוא להחליט מי יהיה מוסמך מטעמכם לדון בענייני משמורת הילדים. אם ההחלטה של הצעד הקודם הייתה לקיים את הגירושין באמצעות עורך דין לענייני משפחה ברחובות שהוא גם מגשר מוסמך – הוא בדרך כלל גם יסגור ביניכם את כל שאר הנושאים הקשורים לגירושין. אולם במידה ובחרתם לנהל את תיק הגירושין בבית הדין הרבני יש אפשרות לכרוך את משמורת הילדים יחד עם תביעת הגירושין או לחילופין להפריד בין 2 הנושאים ולנהל את תביעת משמורת הילדים בבית המשפט לענייני משפחה. בשלב זה חובה להתייעץ עם עורך דין תותח לענייני משפחה בעל ניסיון רב בניהול תיקי גירושין.

חלוקת הרכוש – בית המשפט או משא ומתן?

הצעד השלישי הוא להחליט לגבי חלוקת הרכוש, האם תרצו לגשת מיד לתביעה משפטית או לתת צ'אנס למשא ומתן שיבוא מתוך הסכמה ורק לאחר מכן לתת להסכמות תוקף משפטי עם חותמת של בית המשפט? גם בעניין הזה אתם ניצבים בפני בחירה קשה רבת אפשרויות שרק עו"ד גירושין בחולון יוכל לכוון אתכם נכונה.

באופן כללי ניתן לומר שרק ההחלטה של 'איך להחליט' מסוגלת להטריף את דעתו של מי שאינו מנוסה בדברים כגון אלו ואינו יודע על סמך איזה נתונים לשקול את ההחלטות שלו.

לסיכומו של דבר

התרבות המערבית והלחץ הכלכלי עושים את שלהם והיום יותר ויותר זוגות מעוניינים לפנות לייעוץ גירושין. וכמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי שהגירושין לא יותירו טראומה בכם ובילדים, חשוב לקבל החלטה אם לגשת לגירושין באמצעות מגשר מוסמך (זוהי האופציה הרצויה מכל הבחינות) או באמצעות בית הדין הרבני. לאחר מכן יש לקבל החלטה היכן יתנהלו הדיונים וההחלטות לגבי משמורת הילדים וחלוקת הרכוש. לכל החלטה תהיינה השלכות לשנים הקרובות ולהמשך החיים. וכל החלטה היא אינדיבידואלית – לא ניתן להסיק ממקרה אחד לשני.

הצעד הבא שלכם לגירושין שקולים היא להתייעץ עם עורך דין ומגשר מוסמך בעל ניסיון רב בניהול תהליכי גירושין. רוצים לקבל ממני עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית לניהול תהליך הגירושין? התקשרו וקבעו פגישה.

עורך דין אייל סייג הוא עורך דין ומגשר מוסמך לגירושין וגם עורך דין ירושה מומלץ

5/5 - (1 vote)

הצעדים המקדימים להחלטה להתגרש

הצעדים המקדימים להחלטה להתגרש
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

גישור לפני גירושין

גישור לפני גירושין

כל זוג שואף שהחיים המשותפים שלהם יהיו יפים וטובים ונעימים. אלא שיש כאלה ש'נדפקו' והם עומדים לקראת

עורך דין צוואות

עורך דין צוואות

"לכול זמן ועת…", גם לכתוב צוואה… וכשמגיעה העת, יש כמה דברים שחשוב לדעת אותם. כשעולה בראשכם שהגיע

ביטול הסכם ממון בהתנהגות

ביטול הסכם ממון

ביטול הסכם ממון מה חשוב לדעת? ביטול הסכם ממון בהסכמה או ביטול הסכם ממון בהתנהגות הן אפשרויות

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>