ירושה על פי דין

מסמך חלוקת ירושה על פי דין

ירושה על פי דין תהיה כאשר אין צוואה ויש לעשות סדר בחלוקת הירושה. בעצם כשמדובר על ירושה על פי דין דירת מגורים או כל רכוש שהוא. יש לבקש צו ירושה על פי דין בו מועברת הירושה למי שיש לו זכות ראשונים לקבלה. מצב זה יהיה רק אם אינה ירושה על פי צוואה.

ירושה על פי דין – למה יש לצפות?

ירושה על פי דין
צו ירושה על פי דין במצב שאין צוואת נפטר

ירושה על פי דין יכולה לגרור מצבים סבוכים הן למשפחה והן לכל במעורבים בנושא. חשוב ומומלץ לקחת ליווי משפטי של עורך דין לענייני משפחה ואם ניתן שיהיה מגשר מומחה בתחום על מנת להקל על האתגרים שלעתים צצים עקב צו ירושה מסוג זה. בשונה ממצב בו הנפטר השאיר צוואה המפרטת את רצונו. ירושה זו מרגישה לפעמים כאילו "נכפת" על המשפחה בשונה ממה שחלקם מאמינים שהנפטר היה רוצה. מצב זה מביא לרוב וויכוחים או תביעות שונות המעכבות את התהליך כולו

חלוקת ירושה על פי דין

יש להבדיל בין חלוקת ירושה על פי דין תורה שהיא שונה לחלוטין ממצב של ירושה על פי דין בדיני הירושה כחלק מחוק הירושה. בעוד שבדיני ירושה על פי התורה לרוב הבחור יקבל את רוב הירושה, הבן שאחריו חלק יחסי קטן יותר וכך הלאה.. רק הבנים במשפחה יכולים להיות יורשים לנכסי הוריהם. לדוגמה אם ישנם 2 בנים ובת. הבן הגדול יותר ירש 2 שליש בעוד הבן הצעיר ממנו ירש שליש והבת לא תירש מאום. במצב בו יש הורה ללא בנים כלל רק אז תוכל הבת במידה וישנה תוכל לשמש יורשת לנכסי ההורה.

בדיני ירושה על פי דין בחוק הירושה. במידה ואין צוואה הקרובים של הנפטר ירשו את נכסיו ללא קשר למינם. החלוקה לרוב תהיה לפי הקרובים ביותר ועד לרחוקים ממנו תלוי מי מהם בין החיים. קרוביו הם צאצאיו וכל הקרובים אליו בקשר דם ובן או בת הזוג שהם היחידים הזכאים להיחשב כקרובים ביותר גל ללא קשר דם. לרוב ילדי הנפטר יקבלו מחצית מהירושה בה יצטרכו להתחלק באופן שווה והחצי השני יועבר אל בן הזוג של הנפטר.

איך מגישים בקשת צו ירושה על פי דין

המעוניין לקבל הכרה כיורש צריך למלא טופס בקשה בו הוא מצהיר על קרבתו לנפטר, על רצונו לקבל את עיזבון הנפטר על הצהרה זו להיות מאומתת על ידי נוטריון, עורך דין ( כמו גם ניתן לבצע עימות בפני שופט, בבית דין דתי או ראש רשות מקומית). כמו כן להודיע לכל שהיורשים הנוספים במידה ויש על הגשת בקשה זו. ישנם מסמכים נוספים שיש לצרף לבקשה זו כגון תעודת פטירה, שוברי תשלום (על פי התעריף של קרבת הממלא – ילד, הורה, בן זוג וכו..) וייפוי כוח מקורי של המבקש כאשר עורך הדין מגיש את הבקשה עבורו.

עורך דין לבקשת ירושה על פי דין דירת מגורים

חלוקת ירושה על פי ירושה על פי דין תורה
מה מאפיין ירושה על פי דין תורה?

יש להתקשר עם משרד עורכי דין המכוון לתחום זה ושמכיר את הנושא על בוריו. עו"ד לגירושין לאו דווקא מתמחה ביורשה ולהפך. כמו כן הדבר לא נוגד ישנו עורך דין בעל ניסיון בשני התחומים. עו"ד העוסק בכל הקשור למשפחה הגיוני לחשוב כי נוגע בנושאי גירושין, משמרות ילדים, כמו גם ירושות ענייני צוואות וכו.. למרות זאת יש לוודא כי אכן יצא לו לעסוק בתחום הספציפי של קבלת צו ירושה על פי דין והתמודדות עם מצב של נפטר ללא צוואה נכונה של עורך דין מומחה לירושות וצוואות תסייע להאצת התהליכים ודיוקם

איך לבחור עו"ד מתאים לנושא זה ?

יש לבחור עו"ד בקיע ואמין בעל וותק ועבר מוצלח בכל הקשור לתהליכים משפטיים כמו אלו להם אתם זקוקים. לאחר מכן יש לשים לב כי מדובר באדם שילווה אתכם לאורך התהליך ייעץ לכם במקרה הצורך וידע לספק מידע יעיל וממוקד

כימיה בקיאות וניסיון

עורך דין שיהיה נעים לכם בחברתו הוא פלוס נוסף. מעבר למקצועיות הנדרשת חשוב להרגיש בנוח לשוחח עם איש המקצוע שמלווה את התהליך. בעיקר נושא מסוג זה היכול לעתים לעורר אמוציות ותחושות לא פשוטות. הן כלפי הנפטר והן כלפי היורשים הנוספים. חשוב להבין מול צה מתמודדים וללכת עם עו"ד המדבר אליך בגובה העיניים ויש לו היכולת לפשט את הדברים במקרה הצורך.

גישור תורם המון

במידה וניתן לקחת עורך דין ירושה מומלץ שהיינו גם מגשר ישנם סיכויים גבוהים יותר לעבור תהליך סבוך בנועם תוך שמירה על קשרי המשפחה. אייל סייג הוא עורך דין לענייני משפחה בעל ניסיון של שנים בנושאי ירושה וצוואה ובעל הסמכת גישור המאפשר התמודדות טובה יותר עם מצבים מורכבים. פנו בהקדם לייעוץ והכוונה

 

Rate this post

ירושה על פי דין

ירושה על פי דין
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי המגדיר את כל הסוגיות הקשורות לסיום הנישואין בין בני הזוג. עריכת הסכם

ידועה בציבור ירושה

ידועה בציבור

מנהלת מערכת יחסים בתור ידועה בציבור? חשוב שתדעי מהן הזכויות שלך, ואלו הן זכויות הנוגעות לתחומים שונים

אפוטרופוס לקשישים

אפוטרופוס להורה מבוגר

למה צריך אפוטרופוס להורה מבוגר? כיצד מתבצע מינוי אפוטרופוס לקשישים? והאם ייפוי כוח מתמשך יכול להיות אלטרנטיבה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה היא ההליך שאותו צריך לבצע כאשר אדם נפטר והותיר אחריו צוואה. באופן עקרוני

אימות נוטריון

אימות נוטריון

אימות נוטריון הוא הליך שנדרש במקרים רבים. בדרך כלל אנו מדברים על אימות חתימה נוטריון, אך ישנם

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית היא בעצם הצוואה המוגדרת בחוק בתור צוואה בפני רשות. במאמר זה נסביר בהרחבה על המשמעות

עורך דין משפחה

עורך דין אייל סייג, עורך דין משפחה מומחה למספר הליכים ומגוון תחומים הקשורים לתחום דיני אישות, בעל ניסיון

קרא עוד >>

איך מתגרשים

איך מתגרשים יפה ומהר ומה אפשר לעשות כשלא יודעים לאן לפנות? איך מחליטים להתגרש והאם ניתן לפנות לייעוץ

קרא עוד >>

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>

תחומי עיסוק

תחומי עיסוק משרד עורכי דין אייל סייג מתמחה בתחומי עיסוק שונים בעינייני משפחה עורך דין לגירושין ההחלטה להתגרש

קרא עוד >>