להתגרש בקלות

להתגרש בקלות

להתגרש בקלות נשמע כמו סיפור מעשיה, עריכת הסכם גירושין פשוט הוא תהליך שמתחיל בעריכת הסכם חלוקת רכוש, ובימינו לגמרי אפשרי. השאלה הנשאלת לרוב היא כמה עולה הליך גירושין, והתשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים.

לרוב, תהליך של גירושין מלווה בהרבה מאד כאב וצער, ודורש התערבות של עורך דין לענייני משפחה. ניתן לבצע את התהליך בצורה קלה ופשוטה, וניתן לרוב להגיע להסכמות לגבי חלוקת הרכוש המשותף מתוך הידברות ומשא ומתן ולערוך הסכם גירושין שייטיב עם שני הצדדים.

להתגרש בקלות – מתגרשים ויוצאים בחיים

הסכם גירושין מסדיר את פירוק הזוגיות במספר מישורים:

חלוקת הרכוש

בפתיחת הליך גירושין עורכי הדין עורכים רשימה של כל הרכוש שבבעלות בני הזוג, בודקים איזה חלק ממנו נצבר במהלך שונות הנישואין ואיזה לפניו, ומסדירים את חלוקת הנכסים ביניהם. במידה וקיים הסכם ממון בין הצדדים, הסדר הגירושין יפעל בהתאם אליו. הנכסים המדוברים בהסכם כוללים את דירת בני הזוג, רכבים, חשבונות, זכויות פיננסיות, עסקים שבבעלותם וכדומה.

להתגרש בקלות
להתגרש בקלות

ילדים

בהסכם יקבעו ענייני המשמורת על הילדים: האם בני הזוג יחלקו משמורת משותפת על הילדים, או יקבעו הסדרי ראיה. בנוסף ההסכם יקבע את שיעור המזונות הבסיסי לילדים והיקף התוספות שבו, את נושא חינוך הילדים, מקומות המגורים של ההורים, החלטות בנושאים חשובים הנוגעים לילדים ועוד.

בכל אחד מהנושאים יקבעו הצדדים את הדרך בה יכריעו בכל בעיה או קושי שיעלה מול הצדדים, מתוך הבנה בסיסית שההסכם אינו יכול לצפות כל תרחיש, אך לפחות ינסה להתוות כיצד יפתרו מחלוקות עתידיות. במישור זה יקבעו עורכי דין מזונות ילדים המוסכמים על שני הצדדים, כמו גם את חלוקת האחריות על הילדים.

סידור ענייני הגט

למעשה, לאחר אישור הסכם הגירושין על ידי בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני יתבצע מעמד מתן הגט ההלכתי ובכך יושלם הליך הגירושין של בני הזוג.

הסכם גירושין פשוט – איך אפשר לערוך אחד בקלות

לפני כמה שנים נכנס לתוקף, על פי החוק בני זוג המצויים בסכסוך משפטי יחויבו ליישב את הסכסוך באמצעות יחידות הסיוע של בתי המשפט בטרם הגשת התביעה. לחלופין, יוכלו בני הזוג לבחור לעבור הליך מקביל של גישור.

הסכם גירושין פשוט
הסכם גירושין פשוט

למעשה, כיום כל זוג העומד בפני הליך גירושין מחויב לעבור הליך חלופי על מנת לנסות ולהסדיר את הגירושין מחוץ לכותלי בית המשפט. יוצא מכך שלעתים זוגות מתחילים לנסות ולהגיע להסכמות ביניהם בהליך חלופי זה אשר באופן הדרגתי מתגבש לכדי הסכם גירושין.

לרוב, על מנת להגיע להסכם אשר ייטיב עם שני הצדדים, ישנה נטיה להגיע לפגישת ייעוץ עם עורך דין, על מנת לנסח בעזרתו הסכם אשר יהיה מקובל וטוב עבור שני הצדדים ואשר יתקבל בקלות בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

 

הסכם חלוקת רכוש – חלק מהותי מהסכם גירושין

חלוקת הרכוש המשותף בין בני הזוג הינה אחת הסוגיות המרכזיות והחשובות במסגרת כל הליך גירושין. זהו הרגע שבני הזוג שהחליטו להיפרד צריכים להחליט איך מחלקים ביניהם את הרכוש שצברו לאורך חייהם המשותפים.

הבעיה היא שבזמן גירושין ההסכמה אינה שוררת לרוב בין בני הזוג, ולכן נוצר הצורך בהתערבות חיצונית. לכן לשם פתיחת הסכם גירושין נדגיש כבר כעת כי קיים צורך לפנות לעורך דין מיומן כבר בתחילת הדרך, על מנת לתכנן אסטרטגיית פעולה נכונה להליך הגירושין, שאז ניתן למקסם את הזכויות שלך בכל הנוגע לחלוקת הרכוש.

מטבע הדברים, חלוקת רכוש במסגרת ההסכם חלוקת רכוש יכולה להיות שוויונית, אם כי לא בהכרח. על מנת שהסכם כזה יכנס לתוקף, יש לאשר אותו כדין באמצעות בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

ברמה העקרונית והבסיסית, רכוש שנצבר במשותף במהלך חיי הנישואין, יתחלק באופן שווה בין בני הזוג בעקבות גירושין, ללא התחשבות בעובדה על שם מי רשום הרכוש שיועד לחלוקה.

מאידך רכוש שהובא על ידי אחד מבני הזוג לתוך הזוגיות והנישואין, מתנות וירושות שהתקבלו וניתנו במהלך הנישואין, או כל גימלה או פיצוי שנפסקו או המגיעים על פי חוק לאחד מבני-הזוג בשל נזק גוף, או מוות, נכסים שבני הזוג הסכימו בכתב ששוויים לא יאוזן ביניהם, לא מחויבים בחלוקה לפי אותו עיקרון בסיסי.

עם זאת יתכנו מקרים בהם צד אחד תובע את חלקו ברכוש המשותף והצד השני מתנגד לו בטענה שהרכוש הוא שלו, עוד מלפני הנישואין, ידרש הצד התובע את חלקו להוכיח שלצד המתנגד הייתה כוונה לשתף אותו בנכס שעל שמו עוד מלפני הנישואין.

הסכם חלוקת רכוש
הסכם חלוקת רכוש

כמה עולה הליך גירושין – התשובה המפתיעה

אחת השאלות החשובות והמטרידות ביותר כשחושבים על גירושין היא שאלת העלויות הנלוות להליך הגירושין. בין אם הצדדים הסכימו להתגרש בהסכמה ובין אם אין הסכמה על הדרך על פיה יפעלו בני הזוג, לשאלת העלות של הליך הגירושין יש משמעות רבה עבור בני הזוג. הבחירה באיזו דרך לפנות אינה דומה לבחירה רגילה של מוצר בחנות.

גישור גירושין הוא ההליך המהיר והזול ביותר לגירושין. זאת בנוסף ליתרונותיו הרבים מהבחינה הרגשית של בני הזוג וילדיהם. גישור גירושין מורכב משני חלקים: הליך הגישור עצמו בו מנהלים בני הזוג משא ומתן ברוח טובה ומגיעים יחדיו להסכמות והכנתו הפיזית של הסכם הגירושין.

בסיום הליך הגישור מקבלים הצדדים הסכם גירושין מלא ומקיף או הסכם שלום בית (לפי רצון הצדדים) שמועבר לאישור בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה (הבחירה בידי הצדדים). בבית המשפט עובר דיין/שופט על ההסכם ומוודא שההורים מבינים את ההסכם, שענייני הילדים טופלו בצורה נכונה ושההסכם אכן הושג בהסכמה מלאה של הצדדים. לאחר שמסיים הדיין/שופט את קריאת ההסכם הוא חותם ומאשר אותו ובכך נותן לו מעמד של פסק דין.

כמה עולה הליך גירושין
כמה עולה הליך גירושין

לחילופין, כאשר אין הצדדים מסוגלים להגיע להבנות ולהסכמות ביניהם, פונים להליך משפטי. זהו הליך מורכב וארוך ולכן קיים הרצון, מצד מערכת המשפט עצמה, כמו גם מצד הצדדים לרוב, שיגיעו הצדדים ביניהם להסכמה וינסחו את הסכם הגירושין שלהם בעצמם.

תיקים המתנהלים בבית המשפט נגררים לאורך חודשים ולעיתים גם שנים ועל כן עלותם גבוהה בהרבה משאר האפשרויות. ניהול תיק בבית המשפט גורר לא פעם שימוש בחוקרים פרטיים, פסיכולוגים ויועצים חיצוניים רבים שעוזרים לכל אחד מהצדדים לבסס את טענותיו אל מול השופט או הדיין.

שימוש בכל אותם יועצים יחד עם תשלום האגרות ושכר טרחת עורכי הדין עלול להגיע לסכומים מאד גבוהים לכל אורך התהליך עבור כל אחד מהצדדים.

להתגרש בקלות | הסכם גירושין פשוט | הסכם חלוקת רכוש | כמה עולה הליך גירושין | עורך דין משפחה

5/5 - (1 vote)

להתגרש בקלות

להתגרש בקלות
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי המגדיר את כל הסוגיות הקשורות לסיום הנישואין בין בני הזוג. עריכת הסכם

ידועה בציבור ירושה

ידועה בציבור

מנהלת מערכת יחסים בתור ידועה בציבור? חשוב שתדעי מהן הזכויות שלך, ואלו הן זכויות הנוגעות לתחומים שונים

אפוטרופוס לקשישים

אפוטרופוס להורה מבוגר

למה צריך אפוטרופוס להורה מבוגר? כיצד מתבצע מינוי אפוטרופוס לקשישים? והאם ייפוי כוח מתמשך יכול להיות אלטרנטיבה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה היא ההליך שאותו צריך לבצע כאשר אדם נפטר והותיר אחריו צוואה. באופן עקרוני

אימות נוטריון

אימות נוטריון

אימות נוטריון הוא הליך שנדרש במקרים רבים. בדרך כלל אנו מדברים על אימות חתימה נוטריון, אך ישנם

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית היא בעצם הצוואה המוגדרת בחוק בתור צוואה בפני רשות. במאמר זה נסביר בהרחבה על המשמעות

עורך דין משפחה

עורך דין אייל סייג, עורך דין משפחה מומחה למספר הליכים ומגוון תחומים הקשורים לתחום דיני אישות, בעל ניסיון

קרא עוד >>

איך מתגרשים

איך מתגרשים יפה ומהר ומה אפשר לעשות כשלא יודעים לאן לפנות? איך מחליטים להתגרש והאם ניתן לפנות לייעוץ

קרא עוד >>

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>