מתי כדאי לפתוח בהליך גירושין

מתי כדאי לפתוח בהליך גירושין

בשנה מתרחשים בישראל למעלה מ-15,000 מקרי גירושין. וזה מעלה אצל הרבה זוגות את השאלה מתי כדאי לגשת להליכי גירושין. האם כאשר החיים הזוגיים עולים על שרטון צריך מיד לחשוב על פירוק החבילה? זה לא נשמע כל כך הגיוני. אבל מתי כן. מה צריך לקרות בכדי שבני זוג יחליטו שהגיע קו פרשיית המים ואין משמעות להמשך החיים בצורה הזאת.

ואם כבר מדברים אז הליך גירושין הוא הליך מאוד מפחיד ומרתיע שבו רב הנסתר על הגלוי עוד לפני שנדבר על הכסף שזה עולה, על התביעות הכספיות והאיבה ההדדית בין בני הזוג. הליך מסובך למדי בעיקר כשיש כבר ילדים משותפים. ומצד שני אולי אפשר לנסות להתגרש בהליך גישור או אולי בכלל לשקם את חיי הנישואין ולחזור למסלול התקין.

מתי כדאי לפתוח בהליך גירושין

לפני שנענה על השאלות נדגיש שלא מדובר כאן בייעוץ משפטי מקצועי. אם תרצו יעוץ גירושין משפטי ומקצועי תוכלו לקבוע עמנו פגישה ללא התחייבות במשרדנו. פגישה עם עורך דין משפחה מקצועי בעל ניסיון רב בתחום ומענה מקצועי לכל בעיה. הייעוץ המשפטי שלנו כולל בניית אסטרטגיה משפטית נכונה, מציאת פתרונות יצירתיים ומוכוונות להצלחה.

כשבני זוג מחליטים על גירושין ופירוק החבילה המשותפת עליהם לפתוח תיק גירושין ברבנות או בבית המשפט לענייני משפחה. ובשביל לדעת מתי ואיך מקבלים את ההחלטה מומלץ להתייעץ עם עורך דין תותח לגירושין. ובשלב זה חשוב להדגיש כי גם פתיחת תיק גירושין לא אומרת שבני הזוג כבר מתגרשים. בעגה המקצועית זה נקרא פתיחת הליך יישוב סכסוך או הגשת בקשה ליישוב סכסוך.

מתי כדאי לפתוח בהליך גירושין
אנו נדריך אתכם מתי כדאי לפתוח בהליך גירושין

רקע לשלבי הגירושין

להליך יישוב הסכסוכים או כפי שהוא נקרא בפי כל פתיחת תיק גירושין יש הרבה חלופות. הסמכות הבלעדית במדינת ישראל לתת את הגט היא הרבנות הראשית. כלומר, אפשר לפתוח בהליך בבית המשפט לענייני משפחה, ושם גם יתקיימו הדיונים, אבל מעמד מסירת הגט תהיה בבית הדין הרבני. בכדי להגיש בקשה ליישוב סכסוך על בן הזוג התובע למלא את פרטיו האישיים ואת פרטי בן/ת הזוג.

מומלץ מאוד כבר בשלב זה ואפילו קודם לכן, להתייעץ עם עורך דין לענייני משפחה רחובות. בכתב התביעה לגירושין על התובע לנמק את בקשתו ולהסביר מה מניע אותו להגיש את הבקשה והוא צריך לצרף הוכחות לטענותיו. בשלב ראשון ינסה בית הדין לבחון אפשרות של שלום בית בין הצדדים ואם יהיה משוכנע שאפסו הסיכויים הוא ייגש לשלבי מלאכת הגירושין.

איך מתגרשים

וכעת ננסה לענות על השאלות וההתלבטויות. מתי ואיך מתגרשים, האם צריך להודיע לפני כן לבן/ת הזוג וכו'. ובעצם, למה לא להודיע הרי ההחלטה לא הגיעה באופן פתאומי? התשובה היא שישנם זכויות משפטיות המוקנות לצד שיזם את הגירושין ואם בן הזוג יידע על כוונת שותפו לזוגיות לפתוח תביעת גירושין הוא ירוץ לעשות זאת ולהקדים את הצד שיזם באמת.

והתשובה לשאלה אם צריך / כדאי להודיע היא שזה מאוד תלוי בתיק הספציפי בגלל כמה פרמטרים. צריך להיכנס לעומק הדברים ולבדוק מה התהליך הרצוי של תהליך הגירושין. כלומר מה האסטרטגיה וכן מהי המטרה הסופית של תביעת הגירושין. כי לפעמים האסטרטגיה היא לסיים את התהליך מה שיותר מהר עם כמה שפחות נזקים ולפעמים יש צורך לנהל מלחמת התשה מול הצד השני.

אתם לפני קבלת החלטה על גירושין?

אם אתם נמצאים בצומת קשה בחיים, לפני קבלת החלטה על גירושין מתי ואיך, אתם מוזמנים להתייעץ אתנו לגבי כל ההיבטים והצדדים של התהליך בדיסקרטיות מוחלטת. אנו נייעץ לכם אם לגשת לתביעת גירושין או להגיש הסכם גירושין מוכן שהוסכם על ידי גישור ובהסכמה הדדית של שני הצדדים.

כבר נאמר שתמיד יש עדיפות לפרק את החבילה ברוח טובה, לשים את האינטריגות בצד ולדון בענייניות בכל הסוגיות הנוגעות לבני הזוג ולילדים. במידה וגישור לא מתאפשר נפנה לתביעת גירושין. וגם אז צריך לבדוק יחד אם עדיף להגיש את התיק בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה באמצעות עורך דין לענייני משפחה חולון.

צרו אתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

לשירותכם תמיד

אייל סייג

עורך דין מומחה לצוואות וגירושין

5/5 - (1 vote)

מתי כדאי לפתוח בהליך גירושין

מתי כדאי לפתוח בהליך גירושין
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

הסכם גירושין

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא מסמך משפטי המגדיר את כל הסוגיות הקשורות לסיום הנישואין בין בני הזוג. עריכת הסכם

ידועה בציבור ירושה

ידועה בציבור

מנהלת מערכת יחסים בתור ידועה בציבור? חשוב שתדעי מהן הזכויות שלך, ואלו הן זכויות הנוגעות לתחומים שונים

אפוטרופוס לקשישים

אפוטרופוס להורה מבוגר

למה צריך אפוטרופוס להורה מבוגר? כיצד מתבצע מינוי אפוטרופוס לקשישים? והאם ייפוי כוח מתמשך יכול להיות אלטרנטיבה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה

בקשה לצו קיום צוואה היא ההליך שאותו צריך לבצע כאשר אדם נפטר והותיר אחריו צוואה. באופן עקרוני

אימות נוטריון

אימות נוטריון

אימות נוטריון הוא הליך שנדרש במקרים רבים. בדרך כלל אנו מדברים על אימות חתימה נוטריון, אך ישנם

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית

צוואה נוטריונית היא בעצם הצוואה המוגדרת בחוק בתור צוואה בפני רשות. במאמר זה נסביר בהרחבה על המשמעות

עורך דין משפחה

עורך דין אייל סייג, עורך דין משפחה מומחה למספר הליכים ומגוון תחומים הקשורים לתחום דיני אישות, בעל ניסיון

קרא עוד >>

איך מתגרשים

איך מתגרשים יפה ומהר ומה אפשר לעשות כשלא יודעים לאן לפנות? איך מחליטים להתגרש והאם ניתן לפנות לייעוץ

קרא עוד >>

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>

תחומי עיסוק

תחומי עיסוק משרד עורכי דין אייל סייג מתמחה בתחומי עיסוק שונים בעינייני משפחה עורך דין לגירושין ההחלטה להתגרש

קרא עוד >>

מזונות ילדים

מזונות ילדים מספר או מזונות לילד הוא נושא המעלה שאלות רבות מכל הצדדים. לפני שנכנסים לדיון על מזונות

קרא עוד >>