האם את יודעת את זכויות הגירושין שלך?

רשימת זכויות האישה בגירושין

לקראת גירושין? קל יותר להדחיק את המצב אבל אם לא תדעי את זכויותייך באופן ברור ולא תעמדי עליהן בנחרצות ייתכן מאוד שהן לא יבואו למימוש וייגרם לך סבל. כמשרד עורך דין גירושין מומלץ, מה שחשוב לנו בתהליך גירושין הוא שתקבלי את זכויותייך באופן מלא, בזכות ולא בחסד. בכך נוכל להקל ולו במעט מהסבל הכרוך בתהליך הלא פשוט של הגירושין.

האם את יודעת את זכויות הגירושין שלך?

מניסיוננו כמשרד עורך דין לענייני משפחה בראשון לציון, רוב הנשים לא עומדות על זכויותיהן המשפטיות בעת תהליך גירושין… פשוט מתוך חוסר ידע. האם זה נשמע לך מוכר? האם את יודעת את הזכויות שלך?

רשימת זכויות האישה בגירושין
רשימת זכויות האישה בגירושין

במאמר הנוכחי נביא חלק מהזכויות העיקריות של נשים מתגרשות

מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

הזכות הראשונה והחשובה ביותר היא הזכות שלך שהילדים שלך עד גיל 6 יהיו בחזקת האם, אלא אם כן, האם סובלת מבעיה בריאותית או נפשית שמונעת ממנה באופן מהותי לגדל את הילדים. וכאן חשוב מאוד לדעת את הפרטים, מכיוון שמצב זה מנוצל לפעמים על ידי האב בכדי להוציא את הילדים מחזקת האם שלא כדין. חשוב לדעת את הפרטים, להיעזר בעו"ד לענייני משפחה ולהיאבק על זכות זו.

זכות נוספת היא הזכות למזונות. מעבר לזכות הידועה של המזונות שהאב חייב לשלם לילדים, יש את הזכות של האישה לקבל מזונות עד לתום הליך הגירושין ביניהם. מזונות האישה כוללות הוצאות ביגוד והנעלה, הוצאות רפואיות ועוד. לפחות ברמת החיים בה הורגלו לפני התחלת הליך הגירושין.

זכות זו חשוב מאוד לדעת אותה ויותר מכך, לדעת שהיא מחייבת את בעלה לשעבר להתאים את תשלומי המזונות לרמת החיים להם הם היו רגילים מאז ומתמיד. כדי לממש זכות זו ניתן להיעזר בעו"ד לגביית מזונות.

ושום רשימה בנושא זכויות האישה לא תהייה שלמה ללא שתדע את הזכות הבאה המהווה התרעה לבעל מפני ניסיון של סרבנות גט. אנו מדברים על זכות האישה לבקש מבית המשפט – אף אם עוד טרם החל תהליך התביעה – צו עיקול או צו עיכוב יציאה מהארץ וכן צו הגנה כאשר מדובר בבעל אלים. אלה הן זכויות שחשוב מאוד לדעת אותן, היות והן מיועדות להגן עליה מפני חרדות אמיתיות של אלימות ועגינות כשיש חשד לכך.

לסיכומו של דבר

רוב הנשים לא עומדות על זכויותיהן המשפטיות בעת תהליך גירושין, פשוט מתוך חוסר ידע. וכמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, כדי שתממשי את זכויותייך את צריכה קודם כל לדעת אותן… חשוב לדעת שאת זכאית למשמורת על הילדים עד גיל 6 כמעט בכל מצב, שאת זכאית למזונות כל עוד לא הסתיים הליך הגירושין וכן שאת זכאית לבקש צו עיכוב יציאה מהארץ, צו עיקול וכן צו הגנה.

הצעד הבא שלך לעבור תהליך גירושין בהצלחה הוא להתקשר אלינו ולתאם פגישה כדי שנוכל לראות איך אפשר לעזור לך באופן המיטבי ביותר.

גירושין בגישור

עם זאת, חשוב לנו להדגיש שיש דרך נוספת להתגרש, היא נקראת גירושין באמצעות גישור או גירושין בהסכמה. תהליך זה עושים באמצעות מגשר גירושין מומחה וזה מונע מלעבור את הסבל בבית המשפט או בבית הדין. זה אמנם יצריך בסוף התהליך את חתימת בית הדין או בית המשפט, אבל לא את כל התהליך. תוכלו להתייעץ אתנו על כך.

רוצים לקבל מאתנו עוד הרבה טיפים מועילים, עצות שוות והדרכה מעשית למימוש זכויות בגירושין? תמצאו כאן במאמרים באתר עורך דין הסכם גירושין.

5/5 - (2 votes)

האם את יודעת את זכויות הגירושין שלך?

האם את יודעת את זכויות הגירושין שלך?
עורך דין מומחה לגירושין

אייל סייג, עורך דין משפחה

בעל משרד בוטיק וניסיון רב בדיני משפחה וירושה.
עוסק בין היתר, בגירושין, משמורת ילדים, מזונות ילדים ומזונות אשה, פירוק שיתוף ואיזון משאבים בין בני משפחה, אפוטרופסות, אימוץ, ילדים חטופים, ידועים בציבור, תביעות אותן ניתן להגיש גם לאחר פסק דין ועוד.

“גם גירושין ניתן להשיג בדרכי שלום בהסכם, בעיקר לטובת ילדים שחווייה קשה עד מאד של סכסוך בין הוריהם ייחסך מהם (בעיקר מעמד של קונפליקט נאמנויות), ובכך ימנעו פצעים/נזקים נפשיים שעלולים להיגרם לאותם ילדים בעקבות הליכים משפטיים ארוכים, מייגעים ומתישים. הכל תוך שמירת זכויות דיוניות ומהותיות של הוריהם.”

השארת טלפון לקבלת שיחה

סרטון מומחה דיני משפחה וירושה

מאמרים

קיום צוואה

צו קיום צוואה

צו קיום צוואה הוא המסמך המשפטי המאפשר לנו לממש את הכתוב בצוואה ולתת לה תוקף חוקי. מסמך

הוצאת צו ירושה

צו ירושה

צו ירושה הוא אחד המסמכים המשפטיים החשובים שיש להשיג לאחר מותו של אדם. בקשה לצו ירושה היא

עורך דין משפחה

עורך דין אייל סייג, עורך דין משפחה מומחה למספר הליכים ומגוון תחומים הקשורים לתחום דיני אישות, בעל ניסיון

קרא עוד >>

איך מתגרשים

איך מתגרשים יפה ומהר ומה אפשר לעשות כשלא יודעים לאן לפנות? איך מחליטים להתגרש והאם ניתן לפנות לייעוץ

קרא עוד >>

תחומי עיסוק

תחומי עיסוק משרד עורכי דין אייל סייג מתמחה בתחומי עיסוק שונים בעינייני משפחה עורך דין לגירושין ההחלטה להתגרש

קרא עוד >>

ייעוץ גירושין

ייעוץ גירושין ממש חשוב ומומלץ! המשפחה המיידית שלנו הם האנשים שהכי משמעותיים בשבילינו מכולם בחיים האלה אז מובן

קרא עוד >>